Płytowe grzejniki na podczerwień "Infrared"

To nowoczesna i zdrowa, a przede wszystkim tania w zakupie i nadzwyczaj ekonomiczna w eksploatacji technika ogrzewania. Ciągle rosnące koszty ogrzewania – niezależnie od źródła ciepła (gaz, ropa, węgiel, prąd) skłaniają nasz wszystkich do poszukiwania nowych, tańszych i bardziej efektywnych, a przy tym korzystnych dla środowiska naturalnego, sposobów ogrzewania pomieszczeń.

Pozwolimy sobie wskazać Państwu na walory, jakie stwarza tanie, efektywne i do tego mające korzystny wpływ na zdrowie, ogrzewanie podczerwienią.

  • Tanie - bo niezmiernie niski koszt nabycia.

  • Tanie - bo niezwykle niewielki pobór mocy, przy sprawności grzewczej ponad 95% - a więc energooszczędność, a i do tego przyjazność środowisku.

Energia elektryczna zamieniona w odpowiedni sposób na falową energię cieplną sprawia, że ogrzewanie elektryczne może być i jest bardzo tanie.

slonce.jpgNabywając płytowy grzejnik podczerwieni "Infrared" przenosicie Państwo małe Słońce do domu. Tak, jak Słońce ogrzewa swoimi promieniami ziemię poprzez emisję fal ciepła, tak też emitowane jest ciepło przez panele. Dociera ono bez ogrzewania powietrza bezpośrednio do ciała wywołując przyjemne uczucie kojącego ciepła. Odczuwany komfort termiczny uzyskiwany jest przy niższych temperaturach, niż w przypadku ogrzewania konwekcyjnego, już dzięki temu można uzyskać oszczędności kosztów ogrzewania na poziomie nie mniejszym, niż o 20%. Z tym też związana jest kolejna korzyść: dzięki obniżce temperatury podnosi się wilgotność powietrza. Dzięki temu nie wysychają, szczególnie zimą, błony śluzowe i naturalna ochrona organizmu przed przeziębieniami może być ponownie aktywowana. Mały udział ciepła konwekcyjnego zapobiega wzbijaniu kurzu i innych cząstek, co szczególnie ważne jest dla osób uczulonych na kurz bądź alergików lub astmatyków. Dzięki temu tworzony jest w pomieszczeniu korzystny mikroklimat.

 

konwekcja.jpg infrapanel.jpg

 

Panele grzewcze podczerwieni - oszczędności:

• brak konieczności wydzielenia miejsca do przechowywania opału, kosztów jego transportu oraz przeładunku

• zbędność komina, jego konserwacji i okresowego czyszczenia

• brak pomieszczenia na piec oraz kosztów jego konserwacji

• działanie bez wzbijania kurzu i wywoływania cyrkulacji powietrza (ważne dla alergików)

• długa żywotność

• energooszczędność

• brak kosztów konserwacji

• brak strat ciepła tak, jak ma to miejsce podczas jego transportu rurami od pieca do kaloryferów

• odpada zakup kosztownego pieca oraz jego okresowej konserwacji, napraw i obsługi

• odpadają koszty konserwacji linii przesyłowych oraz niebezpieczeństwo ich nieszczelności i eksplozji

• łatwy montaż

• oszczędność miejsca

• tanie w zakupie

• 5 lat gwarancji

Jak to funkcjonuje?

Promieniowanie podczerwone zna każdy z nas. A najbardziej odczuwalne źródło ciepła podczerwieni to….Słońce! Promieniowanie podczerwone, które emituje każde ciało (nawet lód!) jest absorbowane przez każdy obiekt będący w polu jego promieniowania, gdyż każdy obiekt pochłania promieniowanie podczerwone i emituje je, w postaci ciepła, do otoczenia. Każdy obiekt pochłania i emituje ciepło – ale nie powietrze. Ogrzewanie podczerwone nie ogrzewa powietrza w pomieszczeniu, tylko wszystkie obiekty się w nim znajdujące, ściany, sufit, podłogę, elementy wyposażenia oraz osoby i zwierzęta w nim przebywające. Promieniowanie podczerwone jest zupełnie nieszkodliwe dla człowieka i jego otoczenia. Promieniowaniem podczerwieni ogrzewa się przecież – od lat - inkubatory noworodków!

Promieniowanie podczerwone ma zastosowanie w leczeniu schorzeń aparatu ruchu, w schorzeniach dermatologicznych, każdemu z nas poprawia samopoczucie odczuwalne ciepło podczerwieni – wystarczy tylko poczuć na ciele promyk Słońca! Ponieważ ogrzewanie za pomocą podczerwieni, w przeciwieństwie do jakiegokolwiek systemu grzewczego, nie ogrzewa powietrza w pomieszczeniu, a więc nie powoduje ono konwekcji (ruchu) powietrza w pomieszczeniu, tym samym jest to idealne źródło ogrzewania dla osób chorych na alergię, astmę, etc.

Powietrze w pomieszczeniu ogrzewanym podczerwienią nie ulega wysuszeniu, tym samym nie powoduje uciążliwego wysychania śluzówki nosa, wspomagając tym samym procesie zdrowienia przy przeziębieniach i katarze. Ciepło promieniowania podczerwonego absorbowane jest przede wszystkim przez ściany, sufit i podłogę pomieszczenia, tym samym zapobiega to powstawaniu wilgoci i rozwojowi grzybów i pleśni, tworząc jednocześnie zdrową i przyjazną człowiekowi atmosferę. Zakumulowane ciepło w ścianach pomieszczenia jest znacznie dłużej oddawane do otoczenia, niż robi to powietrze, które wyziębia się prawie natychmiast, gdyż nie posiada nośności cieplnej.

A tym samym pozwala to nie tracić na kosztach ogrzewania!

koszt grzania infrared.png