Zapis w ustawie o odnawialnych źródłach energii o obowiązku zakupu energii elektrycznej od wytwórcy przez okres 15 lat w systemie aukcyjnym stwarza warunki do rozwoju fotowoltaiki w naszym kraju. Dla inwestorów jest to okres, w którym mogą polegać na stałej i niezmiennej cenie zakupu energii elektrycznej, na której opierają stopę zwrotu swoich inwestycji. W związku z tym okres ustawowych 15 lat jest czasem, w którym instalacja fotowoltaiczna powinna pracować bezproblemowo i z najwyższą możliwą wydajnością. Dobór najlepszych jakościowo komponentów, z odpowiednią gwarancją, jest więc dla inwestora kluczowy.

15 lat gwarancji to 15 lat pewności zysku z instalacji fotowoltaicznych

Największym wyzwaniem dla firm instalacyjnych czy dystrybucyjnych jest wyegzekwowanie gwarancji – szczególnie od chińskich producentów modułów, którzy często przy rozpatrywaniu reklamacji nie kierują się prawem europejskim. W lepszym przypadku rozstrzyganie reklamacji trwa miesiącami, w gorszym reklamacja bywa odrzucona. Zdarzają się również sytuacje, gdy niektórzy producenci w ogóle nie reagują na wezwania lub już po prostu nie istnieją. W takich przypadkach inwestor ponosi podwójną stratę. Nie ma produktu, za który zapłacił oraz produkuje mniej energii, w związku z czym zyski ze sprzedaży maleją.  

15-letnia gwarancja od IBC SOLAR daje pewność inwestorowi, że w trakcie tego okresu pracy instalacji fotowoltaicznej moduły są objęte gwarancją przez firmę, która jest na rynku od ponad 30 lat

Podczas gdy większość producentów tradycyjnych modułów krzemowych oferuje wyłącznie dziesięcioletni lub dwunastoletni okres gwarancji, spółka IBC SOLAR postanowiła w zeszłym roku podwyższyć tę gwarancję do 15 lat. Nowa gwarancja IBC SOLAR obejmuje moduły fotowoltaiczne własnej linii „PolySol“ i „MonoSol“. W ten sposób spółka IBC SOLAR pragnie podkreślić wysoki poziom jakości i trwałość swoich produktów

Dobór elementów o najwyższej jakości

W jaki sposób zagwarantować prawidłowe działanie modułów przez tak długi czas? Cały proces rozpoczyna się od doboru odpowiednich elementów. IBC SOLAR zamawia elementy wyłącznie od renomowanych producentów i określa ściśle warunki, które muszą być spełnione. 

Podstawową przesłanką są testy oraz kontrola jakości każdego pojedynczego elementu. Wyroby posiadają certyfikaty zgodności ze wszystkimi kluczowymi normami i są sprawdzane przez uznawane na całym świecie niezależne instytucje kontrolne, np. TÜV, VDE, SGS oraz Frauenhof-Institut (ISE).

Dokładne testy

Najważniejszym parametrem dla spółki IBC SOLAR jest jakość jej produktów. W tym celu wszystkie elementy przechodzą już na etapie przyjęcia towaru przez kontrolę w ramach certyfikowanego procesu DIN ISO 2859-1. Oprócz tego, wewnętrzny zespół kontroli jakości prowadzi liczne wyrywkowe kontrole, w ramach których szczegółowo sprawdzane są wszystkie parametry techniczne produktów.

To jeszcze nie wszystko. Aby spółka IBC SOLAR mogła oferować systemy na najwyższym poziomie technicznym, testuje je również na swojej doświadczalnej farmie fotowoltaicznej w naturalnych warunkach atmosferycznych. Firma prowadzi też regularne flash-testy w celu skontrolowania parametrów elektrycznych oraz sprawdza trwałość, prowadząc własne badania w komorach klimatycznych.

Dodatkowo prowadzone są testy elektroluminescencyjne. Dzięki tym badaniom można znaleźć pęknięcia ogniw powstałe podczas transportu, porównać jakość samych ogniw i wykryć wady niewidoczne gołym okiem.

Certyfikacja

Produkty IBC SOLAR posiadają certyfikaty zgodności ze wszystkimi kluczowymi normami jakościowymi. Dodatkowo są sprawdzane przez uznawane na całym świecie niezależne instytucje kontrolne, np. TÜV, VDE, SGS oraz Frauenhof-Institut.

Doświadczenie mówi samo za siebie

Moduł fotowoltaiczny może być wydany z magazynu i przekazany klientom wyłącznie wtedy, gdy spełni wszystkie wymagania i przejdzie przez wspomniane testy. Dzięki temu klienci mają gwarancję wysokiej jakości dostarczonych elementów. Ponad 160 tys. instalacji, dysponujących łączną mocą ponad 2,7 GWp, a także ponad trzydziestoletnie doświadczenie firmy IBC SOLAR mówią same za siebie.

Więcej informacji o 15-letniej gwarancji IBC SOLAR można znaleźć na stronach internetowych i portalu społecznościowym Facebook:

Ze słonecznymi pozdrowieniami,